Toddler Punk - kniha + CD 1 a CD 2

Výhodný balíček - nákupom knihy a oboch CD Toddler Punk spolu ušetríte 10%!

 

Skladom
€34,90 –24 % €26,20
Kategória: E-shop
Hmotnosť: 0.48 kg
Toddler Punk - kniha + CD 1 a CD 2
Akcia
€34,90 –24 %

Kúpou tohto balíčka získate:

 

Knihu Toddler Punk od jednej z najlepších slovenských spisovateliek - Moniky Kompaníkovej

Digitálnu verziu albumu Toddler Punk 1 na stiahnutie

CD Toddler Punk - reedícia s dvoma bonusovými pesničkami - Princezná a Vianočná

CD Toddler Punk 2 

 

CD Toddler Punk - reedícia s dvoma bonusovými pesničkami - Princezná a Vianočná

Aj spisovatelia a muzikanti sú rodičmi, ktorým nie je jedno, čo ich deti čítajú a počúvajú. Preto sme vydali túto knižku a album pesničiek pre deti.

Matúško, Ela, Olívia, Miško, Kubko, Vinco – to sú deti, ktoré nás sprevádzajú životom. Nie je nám jedno, aké knihy majú v rukách a akú hudbu počúvajú. Čítame si s nimi, vymýšľame im príbehy a pesničky – o bubákoch, o špagetách, aj o veľkolepých vesmírnych plánoch. Ich vkus nepodceňujeme, snažíme sa sprostredkovať im tvorbu, ktorá nie je prvoplánová. 

Texty pesničiek aj rozprávky vás prevedú prvými desiatimi rokmi života Tulina a jeho rodiny. Tulino je chlapec, ktorému je tento svet tak trochu malý, občas fantazíruje, občas sa bojí, niekedy je zlostný. Rozoberie, čo mu príde pod ruku a pred nudou ho zachraňujú výlety do vesmíru. Niekoho podobného máte možno doma alebo niekoho takého možno poznáte.

Väčšinu hudby a časť textov napísal Ľuboš Kukliš zo skupiny Diego. Spoluautorom hudby je muzikológ a novinár Oliver Rehák, na textoch piesní sa podieľala Monika Kompaníková, ktorá napísala aj tematicky prepojený cyklus rozprávok.

K spolupráci na knižke sme prizvali grafického dizajnéra Martina Mistríka z Novej Cvernovky, mladú ilustrátorku Bianku Török a vydavateľstvo Monokel, ktoré vydáva krásne ilustrované detské knihy a komiksy (Čarovná metropola, Nick Cave, Kniha džungle).

Potom sa pridali ďalší muzikanti a rodičia, členovia kapiel Diego a Billy Barman, ktorých zaujala možnosť urobiť hudbu pre deti – Jozef Vrábel (basgitara), Tomáš Vagaský (gitara), Jakub Tvrdík (klávesy) a Matej Ruman (bicie). O zvukovú pestrofarebnosť piesní sa postarajú aj hosťujúci speváci – Juraj Benetin, Tomáš Sloboda, Dorota Nvotová a ďalší.

 

CD TODDLER PUNK 2  

Pôvodne to mal byť len jeden album, ale nápady a texty stále pribúdali, takže je tu Toddler Punk 2! Nájdete tu nové pesničky sú o dinosauroch, o drakoch, jašterici alebo o rybe Bibe, ale aj o upratovaní či bežných trampotách. Tentokrát na ňom spevácky hosťujú Jana Kirschner, Katka Koščová, Juraj Podmanický a Zuzana Mojžišová.

Tak ako na prvý album, aj na ten druhý napísala väčšinu textov Monika Kompaníková. Autorsky je tento album ešte pestrejší ako ten prvý a hudobne naň prispeli svojimi skladbami takmer všetci členovia kapely. Pri nahrávaní opäť nechýbal ani detský zbor Arrowroses z Nitry a naše deti.

Naša hudba detského poslucháča nepodceňuje a rodičov neotravuje.

  

Kapela:

Ľuboš Kukliš (Diego) - spev, gitara

Oliver Rehák (Regale) - spev, gitara

Jozef Vrabel (Billy Barman) - spev, basgitara

Tomáš Vagaský (Diego, Le Payaco) - gitara

Jakub Tvrdík (Billy Barman) - spev, klávesy

Matej Ruman (Billy Barman) - bicie

Produkcia, mix a mastering: Tomáš Löbb

Späť do obchodu