O nás

Matúško, Olívia, Miško, Kubko, Eliška, Vinco, Klára, Adam, Tereza, Alicka, Johanka, Linduška, Milotka. To sú deti, ktoré nás už sprevádzajú životom. Nie je nám jedno, aké knihy majú v rukách a akú hudbu počúvajú. A preto si s nimi čítame, vymýšľame im vlastné príbehy aj pesničky – o bubákoch, o špagetách, aj o veľkolepých vesmírnych plánoch, jaštericiach, ale aj o každodennom upratovaní:)

Aj takto to vyzeralo úplne na začiatku s našimi deťmi v štúdiu pri nahrávaní prvého CDčka:)

 

Najskôr začali vznikať krátke piesne doma pri gitare. Ľuboš Kukliš z kapely Diego ich spravil niekoľko, zahral ich Oliverovi Rehákovi, ktorý dotvoril prvé demá a na pomoc s textami sa rozhodli osloviť spisovateľku Moniku Kompaníkovú. Potom pesničky nahrala skupina zložená z členov skupín Billy Barman a Diego, kým Monika rozpísala príbehy z textov do samostatných rozprávok. A tak naraz s albumom Toddler Punk vznikla aj rovnomenná kniha s podtitulom Ťulinove hudobné príbehy, ktorú s ilustráciami Bianky Török vydal v júni 2019 Monokel.

CD sme mohli vydať aj vďaka vašej podpore na platforme Startlab, kde sme vám náš projekt predstavili takto:

Koncertný krst sa konal o mesiac na Pohode, odvtedy Toddler Punk vystupoval napríklad na festivaloch Záleská divadelná púť a Konvergencie alebo na Spomienke na Deža Ursinyho. Pozvanie od organizátorov tejto akcie nás špeciálne potešilo, pretože hudbu z muzikálu Neberte nám princeznú považujeme v rámci detskej tvorby za to najlepšie, čo tu kedy vzniklo.


Keď sa naše CD vypredalo, urobili sme reedíciu a ako bonus pridali dve úplne nové piesne.

Neostalo pri jednotke a mnohí z vás už majú doma aj náš druhý album Toddler Punk 2. Rok 2022 pre nás znamenal aj množstvo koncertov, na ktorých sme si veľmi užili konečne stretávať malých punkáčov aj osobne. 

Tešíme sa na vás pri ďalších koncertoch a dovtedy nezabudnite si s deckami pri našich pesničkách zaskákať aspoň doma, pre dobrú náladu :)

Toto sme my: Vľavo Peter Michalík, vydavateľstvo Monokel, Monika Kompaníková, Ľuboš Kukliš, Oliver Rehák

Toto sme my: Vľavo Peter Michalík, vydavateľstvo Monokel, Monika Kompaníková, Ľuboš Kukliš, Oliver Rehák

Späť do obchodu