O nás

Matúško, Olívia, Miško, Kubko, Eliška, Vinco, Klára, Adam, Tereza, Ela. To sú deti, ktoré nás už sprevádzajú životom. Nie je nám jedno, aké knihy majú v rukách a akú hudbu počúvajú. A preto si s nimi čítame, vymýšľame im vlastné príbehy aj pesničky – o bubákoch, o špagetách, aj o veľkolepých vesmírnych plánoch.

Aj takto to vyzeralo s našimi deťmi v štúdiu:)

 

Najskôr začali vznikať krátke piesne doma pri gitare. Ľuboš Kukliš z kapely Diego ich spravil niekoľko, zahral ich Oliverovi Rehákovi, ktorý dotvoril prvé demá a na pomoc s textami sa rozhodli osloviť spisovateľku Moniku Kompaníkovú. Potom pesničky nahrala skupina zložená z členov skupín Billy Barman a Diego, kým Monika rozpísala príbehy z textov do samostatných rozprávok. A tak naraz s albumom Toddler Punk vznikla aj rovnomenná kniha s podtitulom Ťulinove hudobné príbehy, ktorú s ilustráciami Bianky Török vydal v júni 2019 Monokel.

CD sme mohli vydať aj vďaka vašej podpore na platforme Startlab, kde sme vám náš projekt predstavili takto:

Koncertný krst sa konal o mesiac na Pohode, odvtedy Toddler Punk vystupoval napríklad na festivaloch Záleská divadelná púť a Konvergencie alebo na Spomienke na Deža Ursinyho. Pozvanie od organizátorov tejto akcie nás špeciálne potešilo, pretože hudbu z muzikálu Neberte nám princeznú považujeme v rámci detskej tvorby za to najlepšie, čo tu kedy vzniklo.Keď sa naše CD vypredalo, urobili sme reedíciu a ako bonus pridali dve úplne nové piesne. Nápadov je stále dosť a tak už sa chystá druhý album a ďalšie koncerty. Tešíme sa na vás, na vaše reakcie.

Toto sme my: Vľavo Peter Michalík, vydavateľstvo Monokel, Monika Kompaníková, Ľuboš Kukliš, Oliver Rehák

Toto sme my: Vľavo Peter Michalík, vydavateľstvo Monokel, Monika Kompaníková, Ľuboš Kukliš, Oliver Rehák