Koniec sveta a čo je za ním

Druhá kniha dvojice autoriek Hlbokomorských rozprávok - Moniky Kompaníkovej a ilustrátorky Veroniky Klímovej. 

Skladom
€14,90 –14 % €12,70
Kategória: E-shop
Hmotnosť: 0.75 kg
Koniec sveta a čo je za ním
€14,90 –14 %

Koniec sveta a čo je za ním je jednou z dvoch slovenských kníh, ktoré sa dostali do prestížneho výberu najlepších detských kníh z celého sveta za rok 2021 The White Raven. Nájdete v nej príbeh jedného pochabého chrobáka, dvoch detí z konca sveta, ich mamy, čierneho pasažiera a tajomného cudzinca. A jedného veľkého mesta plného pokladov, ktoré však kvôli svetlu nevidieť. 

V knihe nájdete pôvabné ilustrácie Verinky Klímovej a aj niečo navyše: po spoločnom čítaní môžete s deťmi zostať ešte chvíľu spolu pri svetle čarovnej lampy skrytej v knižke. Stačí do nej vložiť baterku alebo telefón.

Timi a Ema bývajú na samom konci sveta, v maličkom suterénnom byte, do ktorého sa nezmestí ani len spoločná detská izba. Vynaliezavé deti si však vedia poradiť a svoj hlavný stan si rozložia vo výťahovej strojovni na streche šestnásťposchodového paneláka. Za oknom pulzujú svetlá veľkého sveta aj svetelné signály mamy, ktorá každý večer odchádza do mesta za prácou.

Ako si však Timi a Ema poradia s tajomným cudzincom, ktorý sa jedného dňa nasťahuje do ich detskej izby? Prečo mamine svetlo zhaslo? Nájdu v sebe dosť odvahy, aby zistili, čo je na konci sveta a ešte kúsok za ním?

Odporúčaný vek: 7+

Späť do obchodu