Hlbokomorské rozprávky + CD Toddler Punk 2

Druhé vydanie obľúbených Hlbokomorských rozprávok spisovateľky Moniky Kompaníkovej s jej podpisom a  vo výhodnom balení s druhým albumom Toddler Punk.

 

Skladom
€24,90 –20 % €19,90
Kategória: E-shop
Hmotnosť: 0.6 kg
Hlbokomorské rozprávky + CD Toddler Punk 2
Akcia
€24,90 –20 %

 HLBOKOMORSKÉ ROZPRÁVKY

Ryba Biba má polámané zuby, je tučná a lenivá, no má dobré srdce a vie sa nadchnúť pre nové dobrodružstvá. Had Rado má pokazený lampáš, cíti sa byť stratený a opustený, ale keď treba vyriešiť nejaký problém, neváha. Keď tieto dva osamelé živočíchy náhodou na seba narazia – a to doslova – v hlbokomorskej temnote, vznikne medzi nimi hlboké priateľstvo.  Spolu hľadajú nový domov aj morské sklo, spolu poriadajú podmorské veselice a odháňajú ponorky.  A my s nimi môžeme spoznať aj ten skutočný hlbokomorský svet.

V knihe je množstvo plnofarebných ilustrácií Veroniky Klímovej, ktoré vytvaorila klasickou technikou linorytu aj Atlas hlbokomorských živočíchov, ktorý uľahčí orientáciu medzi svetielkujúcimi príšerami.

Prvé vydanie Hlbokomorských rozprávok vyšlo v roku 2013 vo vydavateľstve Artforum a neskôr v maďarskom preklade pod názvom Mélytengeri mesék a pripravuje sa jej nórske vydanie. Kniha získala niekoľko cien, dostala sa medzi Najkrajšie knihy Slovenska a na Bienále ilustrácií Bratislava 2015 získala Veronika Cenu primátora Bratislavy. Ilustrácie videli deti na výstavách po celom svete, dokonca aj na Medzinárodnom veľtrhu detskej knihy v Bologni.

Príbehy ryby Biby a hada Rada môžete zažiť aj počas divadelných predstavení v Bábkovom divadle Žilina a na predstaveniach bábkového divadla Ewy Marie Wolskej z Theatre Academy vo Varšave. Kniha vyšla aj vo forme audiorozprávok, ktoré prerozprával Robert Roth a hudbu k nim vymyslel Vladislav Slnko Šarišský.

 

TODDLER PUNK 2 

Pôvodne to mal byť len jeden album, ale nápady a texty stále pribúdali, takže je tu Toddler Punk 2! Nájdete tu nové pesničky sú o dinosauroch, o drakoch, jašterici alebo o rybe Bibe, ale aj o upratovaní či bežných trampotách. Tentokrát na ňom spevácky hosťujú Jana Kirschner, Katka Koščová, Juraj Podmanický a Zuzana Mojžišová.

Tak ako na prvý album, aj na ten druhý napísala väčšinu textov Monika Kompaníková. Autorsky je tento album ešte pestrejší ako ten prvý a hudobne naň prispeli svojimi skladbami takmer všetci členovia kapely. Pri nahrávaní opäť nechýbal ani detský zbor Arrowroses z Nitry a naše deti.

Naša hudba detského poslucháča nepodceňuje a rodičov neotravuje.

  

Kapela:

Ľuboš Kukliš (Diego) - spev, gitara

Oliver Rehák (Regale) - spev, gitara

Jozef Vrabel (Billy Barman) - spev, basgitara

Tomáš Vagaský (Diego, Le Payaco) - gitara

Jakub Tvrdík (Billy Barman) - spev, klávesy

Matej Ruman (Billy Barman) - bicie

Produkcia, mix a mastering: Tomáš Löbb

 

Späť do obchodu